Realizacja programu
Lubuska Szkoła Równych Szans - II edycja

logotyp

Miło nam poinformować, że nasza szkoła bierze udział w projekcie "Lubuska Szkoła Równych Szans - II Edycja". Liderem projektu jest Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodek Regionalny w Zielonej Górze. W tej edycji partnerem w projekcie jest 21 szkół z województwa lubuskiego. Realizacja projektu ma na celu wdrożenie w szkołach programów rozwojowych ukierunkowanych na podwyższenie jakości usług edukacyjnych, a tym samym wyrównanie szans edukacyjnych uczniów, w szczególności z terenów wiejskich i małomiasteczkowych. Projekt rozpoczął się w październiku 2009 i potrwa do września 2010 r. Więcej informacji na stronie internetowej projektu www.lubuska-szkola.org.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Inauguracja projektu

12 listopada 2009 r. podczas zebrania z rodzicami, dyrektor szkoły podsumował I edycję Lubuskiej Szkoły Równych Szans.

Inauguracja projektu Inauguracja projektu

Zajęcia realizowane w ramach programu

WARSZTATY INFORMATYCZNE - zajęcia popołudniowe dla uczniów zainteresowanych informatyką (dwugodzinne spotkania prowadzone w 2 grupach).

WARSZTATY JĘZYKA NIEMIECKIEGO - zajęcia dla uczniów klas drugich po jednej godzinie tygodniowo dla każdej klasy.

WARSZTATY JĘZYKA ANGIELSKIEGO, HISZPAŃSKIEGO I FRANCUSKIEGO - zajęcia prowadzone w pięciu grupach dla uczniów klas II i III, którzy w szkole uczą się jednego języka obcego.

WARSZTATY MATEMATYCZNE - adresowane do uczniów klas I po jednej godzinie tygodniowo dla każdej klasy.

WARSZTATY HUMANISTYCZNE - adresowane do uczniów klas III po jednej godzinie tygodniowo dla każdej klasy.

WARSZTATY Z ZAKRESU PRZEDMIOTÓW PRZYRODNICZYCH (1 godzina zajęć tygodniowo):
warsztaty chemiczne, warsztaty biologiczne, warsztaty fizyczne, warsztaty geograficzne.

WARSZTATY POLONISTYCZNE - zajęcia, których celem jest wzrost kompetencji porozumiewania się w języku ojczystym (10 godzinnych spotkań).

ZAJĘCIA WSPARCIA PEDAGOGICZNEGO - realizujące treści programów profilaktycznych z zakresu cyberprzemocy i problemów współczesnego świata.

KLUB FILMOWY - zrzeszający młodzież zainteresowaną kinematografią. Cotygodniowe dwugodzinne spotkania są okazją do dyskusji i uczą mądrego i krytycznego odbioru dzieła.

AKADEMIA SZTUKI DZIENNIKARSKIEJ - cotygodniowe spotkania redakcji gazetki szkolnej "Skolar". Uczniowie skupieni wokół pisma doskonalą swój warsztat pracy, poznają nowe programy do edycji, biorą udział w ogólnopolskich konkursach dla redaktorów gazetek szkolnych.

AKADEMIA FILOZOFICZNA - innowacja pedagogiczna, której celem jest wprowadzenie do świata filozofii.

KOŁO CARITAS - grupa uczniów działająca we współpracy z Samorządem Uczniowskim i redakcją "Skolara", której głównym celem jest propagowanie wśród młodzieży idei wolontariatu i postaw obywatelskich. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w wymiarze 2 godzin.

KLUB EKOLOGA - cykl spotkań poświęcony ochronie środowiska. Na zajęciach terenowych młodzież badała m.in. poziom zanieczyszczeń metoda porostową.

GIMNAZJALNE KOŁO TURYSTYCZNE - skupia najbardziej aktywnych uczestników projektu. Zajęcia odbywały się w II semestrze. Zadaniem uczestników zajęć było m.in. zaplanowanie wycieczki do Krakowa i Zakopanego na zakończenie projektu.

Wyjazdy zrealizowane w ramach programu

23 marca 2010 r. uczestnicy Akademii Filozoficznej mieli okazję zobaczyć, jak wygląda studiowanie na uczelni wyższej. Dzięki uprzejmości władz Uniwersytetu Szczecińskiego nasi uczniowie zwiedzili gmach Wydziału Humanistycznego i wzięli udział w wykładzie prowadzonym przez panią dr Ewę Kochan na temat kultury masowej. Cały wyjazd sfinansowany był ze środków realizowanego w naszej szkole projektu Lubuska Szkoła Równych Szans - II edycja.

Wizyta na Uniwersytecie Szczecińskim Wizyta na Uniwersytecie Szczecińskim

26 marca 2010 r. nasi uczniowie obejrzeli w gorzowskim kinie Helios film pt. "Alicja w Krainie Czarów" w wersji 3D. Cały wyjazd sfinansowany był ze środków realizowanego w naszej szkole projektu Lubuska Szkoła Równych Szans - II edycja.

W zaczarowanym świecie Alicji

W ramach zajęć Klubu Ekologa uczniowie wyjechali na warsztaty do poznańskiego ZOO i Palmiarni.

Poznańska Palmiarnia

Wycieczka do Krakowa i Zakopanego na zakończenie projektu, zaplanowana w całości przez uczestników Gimnazjalnego Koła Turystycznego.

Kraków i Zakopane Kraków i Zakopane

Uroczyste podsumowanie projektu