Gimnazjalna Orkiestra Dęta
i Dziewczęta z Buławami

Gimnazjalna Orkiestra Dęta pod batutą Mieczysława Sorbala działa w naszej szkole od września 2002 r.
W jej skład wchodzą uczniowie klas 1b, 2b i 3b.
Występy orkiestry uatrakcyjniają wszystkie uroczystości organizowane w naszej szkole i mieście.

Dzięki współpracy Pana Zbigniewa Kubasika i Pana Jana Maćkowskiego we wrześniu 2012 roku przy Gimnazjum nr 1 im. Józefa Nojiego powstał zespół "Dziewczęta z Buławami", której kierownikiem artystycznym jest Pani Natalia Nadworna.

W skład grupy wchodzą: tamburmajorka Patrycja Kwiatkowska oraz Alicja Biedzińska, Klaudia Gawkowska, Łucja Gawkowska, Alicja Kaczmarek, Magdalena Kubacka, Weronika Kucharska, Joanna Kwiatkowska, Beata Masłowska, Elżbieta Paszkiewicz, Aleksandra Piechocka, Olimpia Pochrząszcz, Julia Procyk, Aleksandra Sanocka, Roksana Szymańska, Martyna Syjud, Anna Taśmińska, Alicja Taśmińska, Wanesa Taśmińska, Nikola Tylska, Natalia Zielona.

Do tej pory "Dziewczęta z Buławami" uczestniczyły w takich imprezach jak:

Dziewczęta prezentują do utworów wykonywanych przez Orkiestrę Dętą (Anchorsis, Airbus, Benton Hall, Most na rzece Kwai, Rozamunda, Music Music, Kawałek do tańca, Speedy Gonzalez, Dixy March i inne) oraz muzyki współczesnych artystów, tj. Jennifer Lopez, Michael Jackson i innych.

Do największych sukcesów zespołu należy zdobycie tytułu Mistrza Polski Mażoretek w kategorii: "buława, defilada, seniorki" w Kędzierzynie-Koźlu podczas XVII Mistrzostw Polski Zespołów Mażoretkowych.